Σε ένα ακόμα αγώνα ήταν  ένας εκ των πρωταγωνιστών της ομάδας του, αφού στο 31ο λεπτό πέτυχε γκολ και άνοιξε το σκορ.

Ο Δημήτρης Εμμανουηλίδης μπήκε με… φόρα στο φετινό πρωτάθλημα της δεύτερης κατηγορίας της Δανίας, αποδεικνύοντας την κλάση του.

Η Βέιλε υποβιβάστηκε, αλλά ο 21χρονος εξτρέμ αποφάσισε να μην αποχωρήσει. Στη φετινή πρεμιέρα της κόντρα στη Χέλσινγκορ επικράτησε με 6-0, με εκείνον να είναι ο απόλυτος πρωταγωνιστής. Πέτυχε γκολ, μοίρασε ασίστ, πήρε και πέναλτι ο Έλληνας ποδοσφαιριστής, συμβάλλοντας τα μέγιστα στην άνετη επικράτηση της ομάδας του.

Αλλά είχε και συνέχεια, και όπως φαίνεται ο Δημήτρης Εμμανουηλίδης έχει βρει τον καλό εαυτό του στη Δανία.

Μάλιστα ο πανηγυρισμός του ήταν όλα τα λεφτά, μετά το γκολ που πέτυχε. Πήρε την τρέλα από τον Στεφ Κάρι (χειρονομία που στέλνει τον αντίπαλο για ύπνο).