Επιστροφή στην δράση στο Nations League, με την αναμέτρηση  Ολλανδία - Ουαλία.

Επιστροφή στην δράση στο Nations League, με την αναμέτρηση  Ολλανδία – Ουαλία.  Τέταρτη αναμέτρηση στο πλαίσιο της 4ης αγωνιστικής των δύο ομάδων για τον 1ο όμιλο της League  Α.

Εύκολο έργο για τους Οράνιε, που ναι μεν επικράτησαν μόλις 2-1, όμως δεν δυσκολεύτηκαν καθόλου απέναντι στην Ουαλία.

Το σκορ άνοιξε ο Λανγκ για τους πορτοκαλί, στο 10ο λεπτό. Με τον Γκάκπο να γράφει το 2-0 και να κάνει ακόμη πιο εύκολο το έργο της Εθνικής του. Το μόνο που κατάφεραν οι Ουαλοί ήταν να μειώσουν σε 1-2 με τον Τζόνσον. πριν την λήξη του ημιχρόνου.

Οι Ουαλοί σκόραραν στο 92ο λεπτό ισοφαρίζοντας με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι. Όμως οι Ολλανδοί δεν είχαν πει την τελευταία τους κουβέντα.

Με τον Μέμφις Ντεπάι σκόραραν για το τελικό 3-2 και πήραν την νίκη με μπάζερ μπίτερ.