Επιστροφή στην αγωνιστική δράση για το Γερμανικό πρωτάθλημα Bundesliga. Με τον ενδιαφέρον αγώνα Μπορούσια Ντόρτμουντ – Άουγκσμπουργκ 2 – 1. Ο Έρλινγκ Χάλαντ επέστρεψε στη δράση μετά από ένα μήνα και φυσικά βρήκε γκολ στη νίκη της ομάδας του επί της Μάιντς. Όχι ένα, αλλά 2. Πέτυχε μια ακόμα νίκη στο πρωτάθλημα της Bundesliga η Μπορούσια […]

Επιστροφή στην αγωνιστική δράση για το Γερμανικό πρωτάθλημα Bundesliga. Με τον ενδιαφέρον αγώνα Μπορούσια Ντόρτμουντ – Άουγκσμπουργκ 2 – 1.

Ο Έρλινγκ Χάλαντ επέστρεψε στη δράση μετά από ένα μήνα και φυσικά βρήκε γκολ στη νίκη της ομάδας του επί της Μάιντς. Όχι ένα, αλλά 2.

Πέτυχε μια ακόμα νίκη στο πρωτάθλημα της Bundesliga η Μπορούσια Ντόρτμουντ, που κέρδισε με 3-1 την Μάιντς. Βρίσκεται σε απόσταση ενός βαθμού από την κορυφή.

Ο Μάρκο Ρόις άνοιξε το σκορ στο 3ο λεπτό. Μετά πήρε το όπλο του ο Νορβηγός και με δύο γκολ στο 54’με πέναλτι και στο τελευταίο λεπτό των καθυστερήσεων 94′ έκανε το τελικό 3-1.

Ο Χάλαντ με αυτά τα γκολ έφτασε τα τα 13 γκολ και έχει 4 ασίστ σε σύνολο 9 αγώνων σε όλες τις διοργανώσεις φέτος.