Πέρασε στα γκολ έναν πολύ σπουδαίο ο Χάρι Κέιν.

Καταιγιστική η Τότεναμ, ρεκόρ ο Χάρι Κέιν! Το σκορ ήταν 2-0 και ο Άγγλος ακόμα δεν είχε μιλήσει! Ο 29χρονος στράικερ δεν γινόταν να μείνει σιωπηλός. Έτσι, πήρε φόρα και σκόραρε δύο φορές! Μία στο 37ο λεπτό και μία στο 55ο λεπτό.

Τα «σπιρούνια» επιβλήθηκαν 5-0 της Έβερτον και ο Χάρι Κέιν έγραψε ιστορία! Με τα δύο τέρματα που σημείωσε, έφθασε τα 176 γκολ σε 268 εμφανίσεις και άφησε πίσω του τον Τιερί Ανρί που είχε 175 (σε 258 ματς) με την Άρσεναλ.

Μάλιστα, ο αρχηγός της Εθνικής Αγγλίας δεν είναι μακριά από το να σπάσει νέο ρεκόρ! Αφού στη σχετική λίστα, στην πέμπτη θέση είναι ο Φρανκ Λάμπαρντ με 177 (σε 609 αγώνες), στην τέταρτη ο Σέρχιο Αγουέρο με 184 (σε 275 αγώνες) και στην τρίτη ο Άντι Κόουλ 187 (σε 414 αγώνες).