Οι Ρωμαίοι δεν μπόρεσαν να δώσουν συνέχεια στο σερί τους.

Η Λάτσιο και η Τορίνο συναντήθηκαν στο Ολίμπικο, στο πλαίσιο της 33ης αγωνιστικής της Serie A, και ήρθαν ισόπαλες 1-1.

Οι παίκτες του Μαουρίτσιο Σάρι προέρχονταν από δύο διαδοχικές νίκες, αλλά «κόλλησαν» απέναντι στην αντίπαλό τους, η οποία είδε τον Πιέτρο Πελέγκρι να βρίσκει δίχτυα στο 56’.

Οι Ρωμαίοι εμφανίστηκαν κατώτεροι τον περιστάσεων στο πρώτο ημίχρονο. Στο δεύτερο πίεσαν μετά το γκολ που δέχθηκαν και κατάφεραν να φέρουν το ματς στα ίσα στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων με τον Τσίρο Ιμόμπιλε.

Με την ισοπαλία οι γηπεδούχοι έχουν πλέον 56 βαθμούς, όσους και η Φιορεντίνα. Στο +1 βρίσκεται η πέμπτη Ρόμα.

Το συγκρότημα του Ιβάν Γιούριτς έφθασε στους 40 βαθμούς και είναι πλέον ενδέκατο.