Η Ρόμα της τα είχε μαζεμένα, και βγήκε με το μαχαίρι στα δόντια. Καταιγιστική και στο 29' το σκορ ήταν 3-0.

Η Ρόμα υποδέχθηκε στο Ολίμπικο την Μπόντο Γκλιμτ, στο δεύτερο αγώνα τους για την προημιτελική φάση του Europa Conference League.

Στο πρώτο παιχνίδι στο Μπόντε οι Νορβηγοί κέρδισαν με 2-1.

Ταξίδεψαν στην Ιταλία με τον αέρα της… υπεροχής, καθώς σε τρεις αγώνες απέναντι στους Ρωμαίους, μέχρι στιγμής, είχαν να επιδείξουν δύο νίκες και μία ισοπαλία.

Η Ρόμα της τα είχε μαζεμένα, και βγήκε με το μαχαίρι στα δόντια. Καταιγιστική και στο 29′ το σκορ ήταν 3-0.

Από το 5ο λεπτό έδειξε τις διαθέσεις της. Ο Tammy Abraham αντέδρασε γρηγορότερα από όλους στο ριμπάουντ και κάρφωσε την μπάλα στο βάθος της εστίας για το 1:0.

Διπλασιασμός στο 23′. Ο Lorenzo Pellegrini βρήκε τον Nicolo Zaniolo μέσα στην περιοχή, και αυτός με ψυχραιμία έστειλε τη μπάλα χαμηλά στο κέντρο της εστίας για το 2:0.

Να και το τρίμπαλο. Ο Nicola Zalewski έδωσε την μπάλα στον Nicolo Zaniolo μέσα στην περιοχή και αυτός σκόραρε με ένα έξοχο τσίμπημα της μπάλας για το 3:0.

Ασταμάτητη η ομάδα του Μουρίνιο.

Συνέχισε και στο δεύτερο ημίχρονο να χτυπάει αλύπητα τους Νορβηγούς. Στο 49ο λεπτό ο Nicolo Zaniolo μετά από μια όμορφη ατομική ενέργεια έπιασε ένα έξοχο σουτ μέσα από την περιοχή και ο Nikita Haikin δεν μπόρεσε να αντιδράσει. Το σκορ έγινε 4:0.

Στο δεύτερο ημίχρονο ξαναπήρε το προβάδισμα η Ολλανδική ομάδα. Στο 59΄ ο Cyriel Dessers πρόλαβε την διεκδικήσιμη μπάλα μετά από ένα τεράστιο λάθος του Ales Mandous και βρήκε δίχτυα μέσα από την περιοχή για το 1:2.