«Γκέλα» των «λεπίδων», επέστρεψε στις νίκες η Νόριτς.

Η Νόριτς άλωσε το «Bloomfield Road», καθώς στο πλαίσιο της 12ης αγωνιστικής της Championship επιβλήθηκε με 1-0 της Μπλάκπουλ.

Ο Τεέμου Πούκι σημείωσε το μοναδικό γκολ της αναμέτρησης, στο 21’, με τα «καναρίνια» να επιστρέφουν στις νίκες μετά την ισοπαλία απέναντι στη Γουέστ Μπρομ.

Έτσι, μείωσαν στον έναν βαθμό την απόστασή τους από την κορυφή της κατάταξης, αφού η Σέφιλντ Γιουνάιτεντ παραχώρησε ισοπαλία στην Μπέρμιγχαμ, με 1-1, στο «Bramall Lane».

Ο Όλιβερ Μακ Μπέρνι άνοιξε το σκορ στο 64’, αλλά ο Τρόι Ντίνι έφερε το ματς στα ίσα στο 70’.

H Ρέντινγκ, από την πλευρά της, υποδέχθηκε στο «Madejski» τη Χάντερσφιλντ και την κέρδισε με 3-1 χάρη στα γκολ των Τομ Μακιντάιρ στο 29’ και Γιακού Μεϊτέ στο 81’, αλλά και το αυτογκόλ του Λι Νίκολς στο 36’.

Ο Τομ Λις βρήκε δίχτυα στο τέταρτο λεπτό των καθυστερήσεων, για τους φιλοξενούμενους, διαμορφώνοντας το τελικό αποτέλεσμα.