Επιβλήθηκε με 4-2 της Γρανάδα.

Η Σεβίλλη φιλοξένησε τη Γρανάδα στο «Ramon Sanchez Pizjuan», για την 31η αγωνιστική της La Liga, και την κέρδισε με 4-2.

Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν με τον Ντάρβιν Ματσίς στο 23’, αλλά η αντίδραση των παικτών του Γιούλεν Λοπετέγκι ήταν άμεση.

Ο Ντιέγκο Κάρλος ισοφάρισε στο 32’, με τους γηπεδούχους να συνεχίζουν να πιέζουν και να δικαιώνονται οι προσπάθειές τους στο 66’, με τον Λούκα Κάμπος.

O Βίκτορ Ντίας Μίγκελ στο 88’ βρήκε το δρόμο προς τα δίχτυα κι έκανε το 2-2 για τους παίκτες του Ρουμπέν Τορεσίγια.

Οι γηπεδούχοι, ωστόσο, δεν είχαν πει την τελευταία τους λέξη. Ο Ράφα Μιρ «μίλησε» στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων και ο Αλεχάντρο Ντάριο Γκόμες στο ένατο λεπτό των καθυστερήσεων, χαρίζοντας τη νίκη στην ομάδα του.

Οι Ανδαλουσιάνοι επέστρεψαν στα νικηφόρα αποτελέσματα ύστερα από τέσσερα ματς και παρέμειναν στη δεύτερη θέση, με 60 βαθμούς. Στο +9 είναι η πρωτοπόρος Ρεάλ Μαδρίτης, που έχει έναν αγώνα λιγότερο.

Η Γρανάδα παρέμεινε στα χαμηλά. Έχει, πλέον, τρεις βαθμούς διαφορά από τη Μαγιόρκα, στη «μάχη» που δίνει για παραμονή στη μεγάλη κατηγορία.