Σε ένα πολύ χρήσιμο φιλικό, η Εθνική γυναικών δεν μπόρεσε να συναγωνιστεί τον ρυθμό της αντίπαλης, της Πορτογαλίας και γνώρισε την ήττα με 4-0.

Σε ένα πολύ χρήσιμο φιλικό, η Εθνική στις γυναίκες δεν μπόρεσε να συναγωνιστεί τον ρυθμό της αντίπαλης, της Πορτογαλίας και γνώρισε την ήττα με 4-0.

Η Σίλβα έκανε το 1-0 στο 14ο λεπτό της αναμέτρησης, με την Νάζαρεθ να διπλασιάζει τα τέρματα στο 28ο. Η Γκόμες έγραψε το 3-0 ενώ 8 λεπτά πιο μετά η Νάζαρεθ βρήκε και 2ο τέρμα, 2 λεπτά πριν το ημίχρονο, για να γράψει το τελικό 4-0.

Μια διδακτική και ουσιώδης φιλική ήττα για τις Ελληνίδες. Που πλέον ανεβάζουν το επίπεδο τους με τέτοιου είδους φιλικές μονομαχίες και μαθαίνουν να παίζουν κόντρα σε ισχυρούς αντιπάλους.