Απίθανος ο τερματοφύλακας της Σάντος Λαγκούνα.

Το ματς της ζωής του έκανε αυτός ο τερματοφύλακας. Εντυπωσιακός ο Κάρλος Ασεβέδο! Πάμε να τα πάρουμε με τη σειρά. Η Σάντος Λαγκούνα φιλοξενήθηκε από της Κρουζ Αζούλ σε αγώνα για το μεξικανικό πρωτάθλημα.

Δεν έχετε ξαναδεί τέτοιες αποκρούσεις! Βρισκόμαστε στο 18ο λεπτό της αναμέτρησης και καταλογίζεται πέναλτι υπέρ της Κρουζ Αζούλ. Το σκορ είναι 0-1. Ο Κάρλος Ασεβέδο μέσα σε ένα λεπτό έπιασε τα άπιαστα! Αρχικά, απέκρουσε το πέναλτι και στη συνέχεια έκανε τρεις απανωτές απεκρούσεις σε σχεδόν εξ επαφής σουτ των αντιπάλων. Ούτε μία ούτε δύο, αλλά τρεις! Και μάλιστα και μέσα στην μικρή περιοχή της εστίας του!

Έτσι, ο 25χρονος Μεξικανός τερματοφύλακας συνέβαλε τα μέγιστα ώστε η ομάδα του να φύγει με τη νίκη (1-2) από την έδρα της Κρουζ Αζούλ!