Η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ τέθηκε αντιμέτωπη με τη Νόριτς  στο «Ολντ Τράφορντ»

Η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ τέθηκε αντιμέτωπη με τη Νόριτς  στο «Ολντ Τράφορντ», στο πλαίσιο της 33ης αγωνιστικής της Premier League.

Οι δύο ομάδες μπήκαν με όρεξη και γκολ στο ματς.

Ο Γκίμπσον έκανε πολλή ώρα μέσα στην περιοχή, του έκλεψε ο Ελάνγκα, δίνει στον Ρονάλντο αριστερά, που κάνει εύκολα το 1-0. Ίδιο σκηνικό και στο 32ο λεπτό. Κόρνερ από δεξιά, ο Ρονάλντο νικάει επιβλητικά τον αντίπαλό του και με κεφαλιά κάνει το 2-0

Από κει και πέρα όμως ξεκίνησαν τα προβλήματα…
Στο 41′, σε επίθεση που άρχισε από τον Κρουλ, με ωραίο passing game ο Πούκι βγαίνει μόνος του στην περιοχή και αριστερά, κάνει τη σέντρα και ο Ντόουελ με κεφαλιά μειώνει σε 1-2.
Λίγα λεπτά αργότερα μάλιστα ο Πούκι έγραψε το 2-2 για τους φιλοξενούμενους. Βυθίζοντας στον προβληματισμό για ακόμη μια φορά την Γιουνάιτεντ.

To τελικό 3-2 διαμόρφωσε, ποιος άλλος, μα φυσικά ο Κριστιάνο Ρονάλντο, με 3ο προσωπικό του τέρμα, δίνοντας και πάλι χαμόγελα για τους οπαδούς της ομάδας του.