Πήρε παραμάζωμα… μόνος του τη Βόλφσμπεργκερ ο Ταξιάρχης Φούντας! Ο Έλληνας επιθετικός πέτυχε χατ τρικ μέσα σε 31 λεπτά για τη Ραπίντ Βιέννης. Καθαρίζοντας ουσιαστικά το ματς για την ομάδα του. Το πρώτο γκολ ήρθε στο 22′. Με τον Φούντα να σκοράρει στη συνέχεια δις μέσα σε ένα λεπτό (52′-53′) και να αποχωρεί ως αλλαγή […]

Πήρε παραμάζωμα… μόνος του τη Βόλφσμπεργκερ ο Ταξιάρχης Φούντας!

Ο Έλληνας επιθετικός πέτυχε χατ τρικ μέσα σε 31 λεπτά για τη Ραπίντ Βιέννης. Καθαρίζοντας ουσιαστικά το ματς για την ομάδα του.
Το πρώτο γκολ ήρθε στο 22′. Με τον Φούντα να σκοράρει στη συνέχεια δις μέσα σε ένα λεπτό (52′-53′) και να αποχωρεί ως αλλαγή στο 58′.

Ο Ελληνας ποδοσφαιριστής σημείωσε και τα τρία τέρματα στη νίκη με 3-0 επί της Βολφσμπέργκερ και στις πρώτες τρεις αγωνιστικές της αυστριακής μπουντεσλίγκα έχει σκοράρει και τα τέσσερα γκολ της Ραπίντ. Αν μη τι άλλο, πρόκειται για ένα αξιοθαύμαστο επίτευγμα.