ΑΕΚ και Άρης έδωσαν την δική τους μάχη για την διοργάνωση της Superleague. Με δικά τους κίνητρα για το 3ποντο. Από την μία οι “κιτρινόμαυροι” του Βορρά με τρίποντο έφταναν μία ανάσα από τις πρώτες θέσεις. Από την άλλη η βελτιωμένη ΑΕΚ του Γιαννίκη για να μην χάσει την επαφή της με την κορυφή. Στο […]

ΑΕΚ και Άρης έδωσαν την δική τους μάχη για την διοργάνωση της Superleague. Με δικά τους κίνητρα για το 3ποντο.

Από την μία οι “κιτρινόμαυροι” του Βορρά με τρίποντο έφταναν μία ανάσα από τις πρώτες θέσεις. Από την άλλη η βελτιωμένη ΑΕΚ του Γιαννίκη για να μην χάσει την επαφή της με την κορυφή.

Στο πρώτο μέρος η Ένωση μπήκε υπερηχητική και απείλησε με το καλημέρα.

Το γκολ ήρθε σε μία ανύποπτη φάση, μετά από ωραία εκτέλεση φάουλ και τρομερή προβολή του Μήτογλου. Ο οποίος έγραψε το 1-0 και έλυσε την αμυντική γραμμή του Άρη.

Το 2ο τέρμα ήρθε σε μία φάση που θα συζητηθεί. Ο Πέτρος Μάνταλος έπεσε στην περιοχή του Άρη. Ο διαιτητής Διαμαντόπουλος είδε πέναλτι το οποίο και μετατράπηκε σε γκολ από τον παίκτη που το κέρδισε.

2-0 και ανάπαυλα στο παιχνίδι.

Στο δεύτερο μέρος ο Αρης μπήκε καλύτερα στο ματς. Πίεσε και μετά την αποβολή του Μήτογλου ήταν ανώτερος στο παιχνίδι. Βρήκε το γκολ στο 72ο λεπτό με ανενόχλητη κεφαλιά του Ματέο Γκαρσία από την μικρή περιοχή.

Στο 95+ οι φιλοξενούμενοι είχαν τεράστια φάση για ισοφάριση. Όμως ο Λούκας Σάσα αστόχησε εξ επαφής.

Τα τελευταία 20 λεπτά οι “κιτρινόμαυροι” τα έπαιξαν όλα για όλα για την ισοφάριση.