Η Ρόμα του Φονσέκα, δείχνει αλλαγμένη προς το καλύτερο την φετινή χρονιά Αυτό που πάει να βρει είναι η αγωνιστική σταθερότητα, κάτι που της είχε λείψει τα προηγούμενα χρόνιας. Κάτι περίεργα μπλακ άουτ που γκρέμιζαν ότι είχε χτίσει. Αλλά αυτά τα αφήνει στο παρελθόν, και μπροστά της έχει ένα λαμπρό μέλλον. Μετά από καλή εμφάνιση […]

Μετά από καλή εμφάνιση που δεν έδωσε κανένα δικαίωμα στην φιλοξενούμενη και επιβεβαιώνοντας την καλή αγωνιστική της κατάσταση, η Ρόμα νίκησε  3-1 την Τορίνο, στο παιχνίδι που ολοκλήρωσε τη 12η αγωνιστική της Serie A.

Οι «τζιαλορόσι» έφτασαν τους 24 βαθμούς και «έπιασαν» τη Νάπολι στην 4η θέση της βαθμολογίας, όντας πλέον στο -4 από την κορυφή και την πρωτοπόρο Μίλαν.

Μόλις στο 14’ η Τορίνο έμεινε με δέκα παίκτες λόγω αποβολής του Σίνγκο με 2η κίτρινη κάρτα.

Serie A: Ξεμπέρδεψε και με την Τορίνο (3-1) η Ρόμα και έβαλε «φωτιά» στην κορυφή | Pronews

Η Ρόμα πίεσε και στο 27ο λεπτό ο Σάβιτς απέκρουσε το σουτ του Μαντσίνι αλλά ο Μχιταριάν με νέο σουτ έκανε το 1-0. Στο 42’ ο Μπρέμερ έκανε πέναλτι στον Ντζέκο και ο Βερετού το εκτέλεσε εύστοχα για το 2-0.

Στο 68’ η Ρόμα ανέβασε τον δείκτη του σκορ, όταν ο Πελεγκρίνι με όμορφο σουτ έκανε το 3-0. Η Τορίνο μείωσε στο 73ο λεπτό. Ο Λόπεθ απέκρουσε το σουτ του Εντέρα αλλά ο Μπελότι με νέο σουτ από το Μεντί έκανε το 3-1.