Απέσπασαν ισοπαλία οι «ροσομπλού» στο Τορίνο.

Η Γιουβέντους υποδέχθηκε την Μπολόνια στο «Allianz Stadiuim», στο πλαίσιο της 33ης αγωνιστικής της Serie A.

Η «μεγάλη κυρία» έσωσε την ύστατη ώρα τον βαθμό, καθώς το ματς τελείωσε ισόπαλο, 1-1.

Ο Μάρκο Αρναούτοβιτς «πάγωσε» το Τορίνο στο 52’, ύστερα από ένα πρώτο ημίχρονο χωρίς ουσιαστικές ευκαιρίες.

Οι φιλοξενούμενοι έμειναν από το 84’ με δύο παίκτες λιγότερους, λόγω της αποβολής των Ανταμά Σουμαορό και Γκάρι Μεντέλ, για διαμαρτυρία. Ζήτησαν πέναλτι, με τον διαιτητή να συμβουλεύεται το VAR και να αποφασίζει πως δεν υπάρχει.

Αυτό το εκμεταλλεύτηκαν οι παίκτες του Μασιμιλιάνο Αλέγκρι και πρόλαβαν να ισοφαρίσουν, με τον Ντούσαν Βλάχοβιτς στο πέμπτο λεπτό των καθυστερήσεων. Δεν κατάφεραν, όμως, να κάνουν και την ανατροπή.

Η Γιουβέντους έχει πλέον 63 βαθμούς, με την πέμπτη Ρόμα να ακολουθεί στους 57β. Ξέφυγε στο +3 η τρίτη Νάπολι. Οι φιλοξενούμενοι, με 38 βαθμούς, είναι 13οι και πλησίασαν στον έναν βαθμό την Τορίνο και την Ουντινέζε.