Τι έγινε την 32η αγωνιστική της Ligue 1.

Η Λιόν και η Μαρσέιγ τέθηκαν αντιμέτωπες στο «Groupama», στο πλαίσιο της 32ης αγωνιστικής της Ligue 1.

Στον αγώνα του πρώτου γύρου οι Μασσαλοί είχαν κερδίσει με 1-0. Τώρα, αναδείχθηκαν και πάλι νικητές, με 2-1, έχοντας την τύχη με το μέρος τους.

Ο Τζενγκίζ Ουντέρ άνοιξε το σκορ στο 44’, αλλά ο Αλεξάντρ Λακαζέτ έφερε το ματς στα ίσα στο 68’.

Ωστόσο, εκεί που όλα έδειχναν πως θα έχουμε ισοπαλία, ο Μάλο Γκούστο σημείωσε αυτογκόλ στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων και χάρισε τη νίκη στους φιλοξενούμενους.

Οι παίκτες του Ίγκορ Τούντορ παρέμειναν στη δεύτερη θέση της κατάταξης, στο +1 από τη Λανς, ενώ οι γηπεδούχοι διατηρήθηκαν έβδομοι.