Στο «Stade Bollaert-Delelis» τέθηκαν αντιμέτωπες η Λανς και η Τρουά, στο πλαίσιο της 7ης αγωνιστικής της Ligue 1.

Ματσάρα χωρίς πολλά γκολ. Με ποιότητα και χαμένες ευκαιρίες.

Το ξεκίνημα ήταν εκρηκτικό για την Λανς, που με τον κόσμο της έψαξε το γρήγορο γκολ. Μπορεί να μην το κατάφερε γρήγορα, όμως σκόραρε στο 38ο λεπτό, όταν ο Ντάνσο μετά από εξαιρετική εκτέλεση φάουλ του Φρανκόφσκι έστειλε την μπάλα στα δίχτυα για το 1-0.

Στο δεύτερο ημίχρονο το σκηνικό ήταν ίδιο. Με την Λανς να χάνει ευκαιρίες όμως να μην μπορεί αυτή την φορά να σκοράρει και να διπλασιάσει τα τέρματα της.

Το τελικό 1-0 έδωσε την νίκη στην γηπεδούχο ομάδα και τους 3 βαθμούς.