Συνέχεια στη La liga με την 5η αγωνιστική του πρωταθλήματος και νυχτερινή ματσάρα ανάμεσα σε Ατλέτικο Μαδρίτης και Θέλτα.

Άνετο πέρασμα για την Ατλέτικο Μαδρίτης επί της Θέλτα, με ευρεία νίκη με 4-1.

Με σκόρερς τον Κορέα στο 6ο λεπτό. Και το πρώτο ημίχρονο κύλησε χωρίς εντάσεις και συγκινήσεις.

Όλα όμως έγιναν στο β μέρος. Με την ομάδα του Σιμεόνε να σκοράρει άλλα 3 τέρματα. Ο ντε Πολ και ο Καράσκο “καθάρισαν” την μπουγάδα για τους Ροχιμπλάνκος. Με την Θέλτα να μειώνει με τον Βέιγκα.

Η Ατλέτικο όμως σκόραρε ξανά για το τελικό 4-1 και τον Νούνιες να βάζει αυτογκολ και να διαμορφώνει την νίκη των παικτών της Ατλέτικο.