Επιστροφή στις νίκες με «τεσσάρα».

Επίδειξη δύναμης κόντρα στην Έλτσε έκανε η Βιγιαρεάλ, φθάνοντας σε άνετη επικράτηση με 4-0 για την 4η αγωνιστική της La Liga.

Οι δύο αντίπαλοι συναντήθηκαν στο «Siutat De Valencia». Το «κίτρινο υποβρύχιο» καθάρισε τη νίκη, επί της ουσίας, από το πρώτο ημίχρονο, οπότε έβαλε δύο γκολ.

Ο Ζεράρ Μορένο άνοιξε το σκορ στο 26’ και ο Χιοβάνι Λο Σέλσο διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας του στο 36’.

Ο Φρανσίς Κοκλέν στο 89’ επίσης χρίστηκε σκόρερ, ενώ το θρίαμβο ολοκλήρωσε ο Χοσέ Λουίς Μοράλες στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων.

Οι παίκτες του Ουνάι Εμέρι επέστρεψαν στις νίκες και διατήρησαν τη θέση τους ψηλά στην κατάταξη. Αυτή ήταν η τρίτη ήττα των φιλοξενούμενων, που έχουν και μία ισοπαλία.