Ένα ακόμα καυτό βράδυ για τον Καρίμ Μπενζεμά.

Ένα ακόμα καυτό βράδυ για τον Καρίμ Μπενζεμά! Χθες η Ρεάλ Μαδρίτης καρδιοχτύπησε τους φιλάθλους της. Η ομάδα του Κάρλο Αντσελότι αντιμετώπισε εκτός έδρας την Σεβίλλη και βρέθηκε να χάνει 2-0 στο ημίχρονο.

Όμως, οι φιλοξενούμενοι δεν τα παράτησαν και στο δεύτερο ημίχρονο ξεκίνησαν την αντεπίθεση! Με γκολ του Ροντρίγκο μείωσε, με το Νάτσο έφερε το ματς στα ίσα.. Κάποιος όμως δεν είχε μιλήσει ακόμα; Ποιος άλλος βέβαια; Ο αρχηγός της. Ο Καρίμ Μπενζεμά σκόραρε στο 90+2 και έστειλε τους Μαδριλένους στα ουράνια. Ένα ακόμα γκολ για τον 34χρονο επιθετικό, μία ακόμα σπουδαία νίκη για την Ρεάλ.

Έφτασε τα 25 γκολ συνολικά στη La Liga για πρώτη φορά στην καριέρα του. Τα ρεκόρ όμως για τον Γάλλο σέντερ φορ δεν σταματάνε εδώ! Ο άσος της Ρεάλ Μαδρίτης έγινε ο τρίτος καλύτερος σκόρερ στην ιστορία της. Πιο συγκεκριμένα έχει συνολικά 217 γκολ και πάτησε στην τρίτη θέση της σχετικής λίστας. Μπροστά του βρίσκονται ο Ραούλ (228) και Κριστιάνο Ρονάλντο (311).