Τελικά μοιρασιά σε όλα στον αγώνα με τις ομάδες να μοιράζονται γκολ και βαθμούς.

Ολοκληρώθηκε σήμερα η 2η αγωνιστική στο πρωτάθλημα Ισπανίας La Liga με τους αγώνες Έλτσε – Αλμερία και Χιρόνα – Χετάφε.

Έλτσε – Αλμερία

Αρχικά στο Μανουέλ Μαρτίνεθ Βαλέρο Έλτσε και Αλμερία μονομάχησαν για το τρίποντο.

Στο 26′ οι φιλοξενούμενοι αιφνιδίασαν την γηπεδούχο. Ο Umar Sadiq  έβαλε το όνομα του στον πίνακα των σκόρερ, όταν μετά το κόρνερ που εκτελέστηκε, με μια ιδανική κεφαλιά έδωσε το προβάδισμα 0-1 στην ομάδα του.

Η απάντηση ήρθε στο 31′ όταν ο Alex Collado μετά από μια όμορφη πάσα και χωρίς να χάσει χρόνο έπιασε ένα πολύ δυνατό σουτ και έστειλε την μπάλα στην κάτω δεξιά γωνία της εστίας. Με αυτό το γκολ διαμόρφωσε και το σκορ του πρώτου ημιχρόνου.(1-1)

Στο δεύτερο ημίχρονο μοιρασμένος ο αγώνας, αλλά η καλύτερη ευκαιρία για να πάρει το προβάδισμα χάθηκε από την φιλοξενούμενη που γενικά ήταν επικίνδυνη στις επιθέσεις της.

Στο 60′ ο Srdjan Babic  μετά από εκτέλεση κόρνερ σηκώθηκε πιο ψηλά από τους αμυντικούς και με κεφαλιά, ανάγκασε τον τερματοφύλακα να κάνει την απόκρουση του αγώνα.