Ευτυχώς πολύ σύντομα είχαμε την παρέμβαση από την αστυνομία.

H Ατλέτικο Μαδρίτης και η Βιγιαρεάλ τέθηκαν αντιμέτωπες στο «Metropolitano Stadium», στο πλαίσιο της 2ης αγωνιστικής της La Liga.

Οι φιλοξενούμενοι επιβλήθηκαν με 2-0, σημειώνοντας την πρώτη νίκη τους απέναντι στη συγκεκριμένη αντίπαλο ύστερα από οκτώ αναμετρήσεις. Δεν της έφθανε η ήττα η Ατλέτικο Μαδρίτης είδε και τον Νάουελ Μολίνα να αποβάλλεται στο τέταρτο λεπτό των καθυστερήσεων.

Αλλά μετά είχαμε τα καλύτερα για την ομάδα του Σιμεόνε.

Τεταμένο το κλίμα στην Ατλέτικο μετά από την εντός έδρας ήττα από τη Βιγιαρεάλ, με τους φιλάθλους να βρίζουν τον Μάριο Ερμόσο και τον Ισπανό αμυντικό να χάνει την ψυχραιμία του, και να ορμάει κατά πάνω τους στην κερκίδα.