Για βαριά ήττα του Ολυμπιακού έκανε λόγο ο προπονητής του.

Η ΑΕΚ και ο Ολυμπιακός τέθηκαν αντιμέτωποι στην «OPAP Arena», στον πρώτο αγώνα τους για την ημιτελική φάση του Κυπέλλου Ελλάδας.

Ο Μίτσελ, μετά την ήττα της ομάδας του με 3-0, ανέφερε στην κάμερα της Cosmote TV: «Έχουμε ένα καταστροφικό πρώτο ημίχρονο, χάρισαμε το πρώτο ημίχρονο.

Στο δεύτερο μέρος είχαμε ευκαιρίες, αλλά είχαμε τα δοκάρια, ενώ το πέναλτι μας δυσκόλεψε αρκετά για τον επαναληπτικό.

Όταν παίζεις απέναντι σε μια ομάδα όπως η ΑΕΚ τέτοια λάθη τα πληρώνεις, σήμερα κάναμε αρκετά.

Στο δεύτερο μέρος οι αλλαγές μάς βοήθησαν, αλλά είναι βαρύ το αποτέλεσμα για εμάς.

Εάν υπήρχε εξήγηση για το πως παίζουμε στην αρχή θα υπήρχε και λύση, όταν γίνεται αυτό κόντρα σε μεγάλες ομάδες το πληρώνεις.

Δεν πάμε καλά εάν πρέπει να εξηγήσουμε στους παίκτες να είναι ήρεμοι και να μην κάνουν τέτοια λάθη.

Εάν παίξουμε όπως στο δεύτερο μέρος ίσως έχουμε ελπίδα, εάν όχι δεν μπορούμε να κάνουμε κάτι».