Το Champions League είναι έτοιμο για την δεύτερη στροφή των ομίλων. Και το ποδοσφαιρικό κοινό είναι πανέτοιμο να απολαύσει μπαλίτσα.

Το επίπεδο, όπως πάντα, υψηλό!

Ποιές είναι οι αναμετρησεις που ξεχωρίζουν; Τι θα απολαύσουμε;

Το ντέρμπι στο Παρίσι δεσπόζει στο πρόγραμμα των αποψινών αναμετρήσεων.

Η Παρί Σεν Ζερμέν υποδέχεται τη Μάντσεστερ Σίτι στο «Παρκ ντε Πρενς» και θα επιδιώξει να πετύχει την πρώτη νίκη της στην εφετινή διοργάνωση, αλλά και να πάρει… εκδίκηση για τον αποκλεισμό της από τους «Πολίτες» στους περυσινούς ημιτελικούς.

Χαμός και στον 2ο όμιλο! Με την Μίλαν να υποδέχεται την Ατλέτικο Μαδρίτης και την Πόρτο να φιλοξενεί τη Λίβερπουλ.

Πιο αναλυτικά:
ΤΡΙΤΗ 28/9 (22:00)

1oς ΟΜΙΛΟΣ
Παρί Σεν Ζερμέν (Γαλλία)-Μάντσεστερ Σίτι (Αγγλία)
Λειψία (Γερμανία)-Μπριζ (Βέλγιο)

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (σε 1 αγώνα)
Μάντσεστερ Σίτι 3
Παρί Σεν Ζερμέν 1
Μπριζ 1
Λειψία 0′

2ος ΟΜΙΛΟΣ
Πόρτο (Πορτογαλία)-Λίβερπουλ (Αγγλία)
Μίλαν (Ιταλία)-Ατλέτικο Μαδρίτης (Ισπανία)

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (σε 1 αγώνα)
Λίβερπουλ 3
Ατλέτικο Μαδρίτης 1
Πόρτο 1
Μίλαν 0

3ος ΟΜΙΛΟΣ
19:45 Αγιαξ (Ολλανδία)-Μπεσίκτας (Τουρκία)
Ντόρτμουντ (Γερμανία)-Σπόρτινγκ Λ. (Πορτογαλία)

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (σε 1 αγώνα)
Άγιαξ 3
Ντόρτμουντ 3
Μπεσίκτας 0
Σπόρτινγκ Λισ. 0

4ος ΟΜΙΛΟΣ
19:45 Σαχτάρ Ντόνετσκ (Ουκρανία)-Ίντερ (Ιταλία)
Ρεάλ Μαδρίτης (Ισπανία)-Σερίφ Τιρασπόλ (Μολδαβία)

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (σε 1 αγώνα)
Σερίφ Τιρασπόλ 3
Ρεάλ Μαδρίτης 3
Ίντερ 0
Σαχτάρ Ντόνετσκ 0

ΤΕΤΑΡΤΗ 29/9 (22:00)

5ος ΟΜΙΛΟΣ
Μπάγερν Μονάχου (Γερμανία)-Ντιναμό Κιέβου (Ουκρανία)
Μπενφίκα (Πορτογαλία)-Μπαρτσελόνα (Ισπανία)

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (σε 1 αγώνα)
Μπάγερν Μονάχου 3
Μπενφίκα 1
Ντιναμό Κιέβου 1
Μπαρτσελόνα 0

6ος ΟΜΙΛΟΣ
19:45 Αταλάντα (Ιταλία)-Γιουνγκ Μπόις (Ελβετία)
Μάντσεστερ Γ. (Αγγλία)-Βιγιαρεάλ (Ισπανία)

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (σε 1 αγώνα)
Γιούνγκ Μπόις 3
Αταλάντα 1
Βιγιαρεάλ 1
Μάντσεστερ Γ. 0

7ος ΟΜΙΛΟΣ
Βόλφσμπουργκ (Γερμανία)-Σεβίλλη (Ισπανία)
Σάλτσμπουργκ (Αυστρία)-Λιλ (Γαλλία)

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (σε 1 αγώνα)
Σάλτσμπουργκ 1
Σεβίλη 1
Λιλ 1
Βόλφσμπουργκ 1

8ος ΟΜΙΛΟΣ
19:45 Ζενίτ (Ρωσία)-Μάλμε (Σουηδία)
Γιουβέντους (Ιταλία)-Τσέλσι (Αγγλία)

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (σε 1 αγώνα)
Γιουβέντους 3
Τσέλσι 3
Ζενίτ 0
Μάλμε 0