Ένταση στο Πανθεσσαλικό και διακοπή.

Δεν κατέστη δυνατό να ολοκληρωθεί η αναμέτρηση της Νίκης Βόλου με την ΑΕΛ για την 18η αγωνιστική της Super League 2.

Ο αγώνας, στο Πανθεσσαλικό Στάδιο, διακόπηκε στο 49’ έπειτα από επεισόδια που έλαβαν χώρα στις κερκίδες μεταξύ οπαδών των δύο αντιπάλων.

Το σκορ σε εκείνο το σημείο ήταν 2-1 υπέρ των Λαρισαίων. Ο διαιτητής ζήτησε να εκκενωθεί το γήπεδο, κάτι τέτοιο όμως δεν έγινε.

Έτσι, ύστερα από πενήντα λεπτά επεισοδίων κι αφού ρίχθηκαν και καπνογόνα από τις αστυνομικές δυνάμεις αποφασίστηκε η διακοπή της αναμέτρησης.

Στη Νέα Ευκαρπία, ο Μακεδονικός κέρδισε με 1-0 τον Αλμωπό Αριδαίας χάρη στην εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Στέλιου Τσουκάνη στο τέταρτο λεπτό των καθυστερήσεων.

Την εσχάτη των ποινών κέρδισε ο Σαραντίδης, από μαρκάρισμα του Ντόκιτς.

Μακεδονικός (Ζαζόπουλος): Γουναρίδης, Σαραγιώτης, Μιλισάβλιεβιτς (64′ Λεωνιδόπουλος), Σιμόνι (64′ Σαραντίδης), Μπρατσιάνι (64′ Χασάνογλου), Σιατραβάνης, Ζαφειράκης (80′ Τσιλιγκίρης), Τσουκάνης, Λισγάρας, Γκέντσογλου (83′ Γαρύφαλλος), Παναγιωτούδης.

Αλμωπός Αριδαίας (Τυριακίδης): Ντόκιτς, Σουλιώτης, Παρασκευάς, Τσιμπούκας, Μανωλάκης, Κέρθι, Έππας (60′ Ασλαμπάλογλου), Μακρυδάκης (74′ Πέλκας), Παπαδόπουλος (90′ Ρίβας), Ταχματζίδης (60′ Τσιπούρας), Πέττας (90′ Πατρινός).

1-0, λυτρωτής ο Τσουκάνης στο 90+4′: