Τα έως τώρα αποτελέσματα στο Europa Conference League.

Με τους πρώτους αγώνες του τρίτου προκριματικού γύρου συνεχίστηκε, αυτήν την εβδομάδα, το Europa Conference League.

Η Γιουνγκ Μπόις πέρασε από την Ελβετία, επικρατώντας με 2-0 της Κουόπιο, κι έχει το πάνω χέρι για την πρόκριση εν όψει του επαναληπτικού στην Ελβετία.

Ο Ζαν-Πιερ Νσαμέ με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι άνοιξε το σκορ στο 25’ και ο Μεσάκ Ελιά στο 40’ διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας του.

Ο ΑΠΟΕΛ υποδέχθηκε την Κίζιλζαρ από το Καζακστάν και την κέρδισε με 1-0, με τον Γεώργιο Εφραίμ να πετυχαίνει το μοναδικό γκολ της αναμέτρησης στο 27’.

Στη Λετονία συναντήθηκαν η Ρίγα Σκόλα και η Χιμπέρνιανς, με τον Ντάνσταν Βέλα να σκοράρει στο 39’ και τον Αντρέι Ίλιτς να φέρνει το ματς στα ίσα στο 85’.

Οι φιλοξενούμενοι έπαιξαν από το 27’ με δέκα παίκτες λόγω της αποβολής του Τέιλορ Λουμπαντζάντιο.

Στη Σλοβακία, η Σπαρτάκ Τρνάβα γνώρισε την ήττα με 2-0 από την πολωνική Ράκουφ Τσενστοχόβα, η οποία είχε σε μεγάλη ημέρα τον Ιβάν Λόπεθ.

Ο Ισπανός βρήκε δύο φορές δίχτυα, στο 30’ και στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων του πρώτου ημιχρόνου με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι.

Εκτός έδρας κέρδισε και η Άντερλεχτ, 2-0 την Πάιντε στην Εσθονία, με σκόρερ τον Λιόρ Ραφαέλο στο 10’ και τον Φάμπιο Ντανιέλ Σοάρες Σίλβα στο 40’.