Νίκη των Γερμανών, σε ένα ματς που στιγματίστηκε από επεισόδια οπαδών τους.

Επεισοδιακός αποδείχθηκε ο αγώνας ανάμεσα στη Μάλμε και την Ουνιόν Βερολίνου, στο πλαίσιο της 3ης αγωνιστικής του UEFA Europa League.

Ο αγώνας διακόπηκε προσωρινά στο 58’ εξαιτίας ρίψης αντικειμένων από Γερμανούς οπαδούς, οι οποίοι ταξίδεψαν μέχρι τη Σουηδία κι έδωσαν το παρών στο «Eleda Stadium».

Δεν έμειναν, μάλιστα, εκεί. Άναψαν και καπνογόνα και πέταξαν και κροτίδες, με αποτέλεσμα οι δύο ομάδες να αποχωρήσουν για τα αποδυτήρια και το ματς να διακοπεί για περίπου 25 λεπτά, έπειτα από απόφαση του διαιτητή.

Η αναμέτρηση έληξε με νίκη των φιλοξενουμένων με 1-0, χάρη στο γκολ του Σεράλντο Μπέκερ στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων.

Οι Γερμανοί αγωνίστηκαν με δέκα παίκτες από το 45’, εξαιτίας της αποβολής του Άντρας Σέιφερ.