«Καθάρισαν» την πρόκριση στην παράταση οι Ρωμαίοι.

Η Ρόμα υποδέχθηκε τη Φέγενορντ στο Ολίμπικο, στον δεύτερο αγώνα τους για την προημιτελική φάση του UEFA Europa League.

Στο πρώτο παιχνίδι, στο Ρότερνταμ, οι Ολλανδοί είχαν φθάσει στη νίκη με 1-0.

Τώρα, στην ιταλική πρωτεύουσα, οι παίκτες του Ζοζέ Μουρίνιο λίγο έλειψε να αποκλειστούν, αλλά εν τέλει «καθάρισαν» την πρόκριση στην παράταση με 4-1.

Ο Λεονάρντο Σπινατσόλα άνοιξε το σκορ στο 60’, ωστόσο ο Ίγκορ Παϊσάο στο 80’ έφερε το ματς στα ίσα.

Ο Πάουλο Ντιμπάλα, όμως, δεν είχε πει την τελευταία του λέξη, βρήκε δίχτυα στο 89’ κι έστειλε το παιχνίδι στην παράταση.

Εκεί ο Στέφαν Ελ Σαράουι με το γκολ του στο 101’ «καθάρισε» την πρόκριση. Ο Λορέντζο Πελεγκρίνι στο 109’ απλώς διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα.

Οι φιλοξενούμενοι τελείωσαν το ματς με δέκα παίκτες μετά την αποβολή του Σαντιάγκο Χιμένες στο 120’.