Η υπόθεση οχτάδα ήταν όνειρο τρελό, όνειρο απατηλό για τον Ολυμπιακό και σήμερα μπήκε και τυπικά τέλος και στις τελευταίες ελπίδες του. Κακός στην πρώτη περίοδο αλλά πολύ ανταγωνιστικός στο δεύτερο ημίχρονο που το έφερε  τούμπα, αλλά για ακόμα φορά έχασε αγώνα στον πόντο! Ολυμπιακός – ΤΣΣΚΑ Μόσχας: 74 – 75 Ο Ολυμπιακός γνώρισε την […]

Ολυμπιακός – ΤΣΣΚΑ Μόσχας: 74 – 75

Ο Ολυμπιακός γνώρισε την 6η συνεχόμενη ήττα του, και η ελεύθερη πτώση συνεχίζεται. Μια χρονιά που ξεκίνησε με όνειρα και πολλες φιλοδοξίες, τελικά μετατράπηκε σε εφιάλτη. Και από Απρίλιο διακοπές και έχει ο θεός.

Οι Ερυθρόλευκοι ήταν αποκαρδιωτικοί στο πρώτο ημίχρονο, καθώς έφτασαν να χάνουν με 26-44, ενώ με το ξεκίνημα του δεύτερου ημιχρόνου έμειναν πίσω με 25 πόντους (26-51). Κάπου εκεί όμως… ξύπνησαν και έφεραν το παιχνίδι τούμπα φτάνοντας να προηγηθούν με 69-68 και 74-73 λίγο πριν το τέλος.

Ένα φάουλ του Σπανούλη έδωσε τρεις βολές στον Τζέιμς, που έβαλε τις δύο και έδωσε εκ νέου προβάδισμα με 74-75 για την ΤΣΣΚΑ του Δημήτρη Ιτούδη. Με 2.6” να απομένουν ο Πρίντεζης σούταρε τρίποντο, αλλά η μπάλα δεν του έκανε το χατήρι κι έτσι ο Ολυμπιακός γνώρισε την έκτη σερί ήττα του και την ένατη μέσα στο ΣΕΦ.