Η Γαλλία κέρδισε εκτός έδρας την Κροατία σχετικά δύσκολα, αλλά το δεύτερο γκολ στο 79′ λεπτό ήταν όλα τα λεφτά. Πογκμπά Ντιν και Μπαπέ έκρυψαν το τόπι! Στο πλαίσιο του 3ου ομίλου του Α΄γκρουπ για το Nations League η Κροατία υποδέχτηκε τη Γαλλία, με τους γηπεδούχους να θέλουν τη νίκη για να έχουν ελπίδες για κάτι καλό. Μόλις […]

Η Γαλλία κέρδισε εκτός έδρας την Κροατία σχετικά δύσκολα, αλλά το δεύτερο γκολ στο 79′ λεπτό ήταν όλα τα λεφτά. Πογκμπά Ντιν και Μπαπέ έκρυψαν το τόπι!

Στο πλαίσιο του 3ου ομίλου του Α΄γκρουπ για το Nations League η Κροατία υποδέχτηκε τη Γαλλία, με τους γηπεδούχους να θέλουν τη νίκη για να έχουν ελπίδες για κάτι καλό.

Μόλις στο 8’ οι παγκόσμιοι πρωταθλητές άνοιξαν το σκορ με το γκολ του Γκριεζμάν.

Οι Κροάτες πίεσαν και κατάφεραν να ισοφαρίσουν στο 64’ με τον Νίκολα Βλάσιτς της ΤΣΣΚΑ Μόσχας.

Όμως, οι Γάλλοι δεν είχαν πει την τελευταία τους λέξη.

Στο 79’ ο Πογκμπά θύμισε quarterback στο αμερικανικό ποδόσφαιρο. Με μια εξαιρετική μπαλιά ακριβείας στα 25 μέτρα βρήκε αριστερά τον Ντιν, αυτός έβγαλε με τη μία τη σέντρα και ο Κιλιάν Εμπαπέ με κοντινή προβολή έγραψε το 1-2.