Σε έναν απίστευτο αγώνα, οι Μπακς νίκησαν στην παράταση με 111-115 (109-109 κ.δ.) στην έδρα των Νετς. Με τον Γιάννη Αντετοκούνμπο να έχει 40 πόντους και να οδηγεί την ομάδα του στους τελικούς της Ανατολής. Η μάχη ήταν τεράστια από την αρχή ως το τέλος. Ο Χόλιντεϊ μαζί με τον Μίντλετον κράτησαν χαμηλό σκορ και […]

Σε έναν απίστευτο αγώνα, οι Μπακς νίκησαν στην παράταση με 111-115 (109-109 κ.δ.) στην έδρα των Νετς. Με τον Γιάννη Αντετοκούνμπο να έχει 40 πόντους και να οδηγεί την ομάδα του στους τελικούς της Ανατολής.
Η μάχη ήταν τεράστια από την αρχή ως το τέλος. Ο Χόλιντεϊ μαζί με τον Μίντλετον κράτησαν χαμηλό σκορ και εμφανίστηκαν στην τέταρτη περίοδο. Οι Μπακς έφτασαν πολύ κοντά στη νίκη, αλλά ο Ντουράντ είχε διαφορετική γνώμη. Στέλνοντας το παιχνίδι στην παράταση, με δικό του σουτ (109-109).

Στο έξτρα πεντάλεπτο και οι δύο ομάδες ήταν αγχωμένες. Αλλά ο Αντετοκούνμπο με τον Μίντλετον έβαλαν μπροστά τους Μπακς (111-113), Λόπεζ και Χόλιντεϊ έβγαλαν σπουδαίες άμυνες στον Ντουράντ. Έτσι τα Ελάφια πήραν τη νίκη και την πρόκριση στους τελικούς της Ανατολής!

Δωδεκάλεπτα: 25-26, 53-47, 81-82, 109-109, 111-115 (παρ.)