Χωρίς να εντυπωσιάσει κάτι ιδιαίτερο η Βραζιλία κατάφερε να επικρατήσει με 1-0 της Χιλής. Και να πάρει αυτή το εισιτήριο για τα ημιτελικά του Copa America. Εκεί, το Περού περιμένει την «Σελεσάο». Η οποία απέκλεισε στα πέναλτι την Παραγουάη. Το πρώτο μέρος θα ξεχαστεί πάρα πολύ γρήγορα καθώς δεν έγινε τίποτα που να αξίζει ιδιαίτερης […]

Χωρίς να εντυπωσιάσει κάτι ιδιαίτερο η Βραζιλία κατάφερε να επικρατήσει με 1-0 της Χιλής. Και να πάρει αυτή το εισιτήριο για τα ημιτελικά του Copa America.

Εκεί, το Περού περιμένει την «Σελεσάο». Η οποία απέκλεισε στα πέναλτι την Παραγουάη.

Το πρώτο μέρος θα ξεχαστεί πάρα πολύ γρήγορα καθώς δεν έγινε τίποτα που να αξίζει ιδιαίτερης μνείας. Αντίθετα, το δεύτερο ημίχρονο ξεκίνησε με τους καλύτερους οιωνούς για τη Βραζιλία, όταν ο Πακετά, που πέρασε ως αλλαγή με την έναρξη του, άνοιξε το σκορ στο 47′.

Δύο λεπτά αργότερα, η ομάδα του Τίτε έμεινε με παίκτη λιγότερο δύο λεπτά μετά το γκολ, όταν ο Ζεσούς βρήκε με υψωμένο το πόδι τον Μένα ελάχιστα κάτω από το κεφάλι του σε μία κίνηση που θύμισε… καράτε!