Την τέταρτη θέση στα Laser Radial ανδρών στους Ολυμπιακούς αγώνες του Τόκιο κατέλαβε ο Παύλος Κοντίδης από την Κύπρο. Ο ιστιοπλόος από τη Μεγαλόνησο τερμάτισε στην έκτη θέση. Στην κούρσα μεταλλίων και κατέλαβε την τέταρτη θέση στη γενική κατάταξη. Ο Κοντίδης, που είχε κατακτήσει το ασημένιο μετάλλιο στο Λονδίνο συμμετείχε για τέταρτη φορά σε Ολυμπιακούς […]

Την τέταρτη θέση στα Laser Radial ανδρών στους Ολυμπιακούς αγώνες του Τόκιο κατέλαβε ο Παύλος Κοντίδης από την Κύπρο.
Ο ιστιοπλόος από τη Μεγαλόνησο τερμάτισε στην έκτη θέση. Στην κούρσα μεταλλίων και κατέλαβε την τέταρτη θέση στη γενική κατάταξη. Ο Κοντίδης, που είχε κατακτήσει το ασημένιο μετάλλιο στο Λονδίνο συμμετείχε για τέταρτη φορά σε Ολυμπιακούς αγώνες.

Το χρυσό μετάλλιο κατέκτησε ο Ματ Γουέρν από την Αυστραλία. Το ασημένιο κατέκτησε ο Τόντσι Στιπάνοβιτς από την Κροατία και την τριάδα του βάθρου συμπλήρωσε ο Χέρμαν Τόμασγκαρντ από τη Νορβηγία.

Ο Κοντίδης έχασε το μετάλλιο για πολύ λίγο αφού ο τρίτος της γενικής κατάταξης είχε 85 βαθμούς ποινής και ο Κύπρος ιστιοπλόος είχε 88.