EURO 2020: Προχωράει η διοργάνωση του EURO 2020 και είδαμε ένα συναρπαστικό αγώνα μεταξύ Κροατίας – Τσεχίας με τις ομαδες όμως να κολλάνε στο 1-1. Με ον βαθμό της ισοπαλίας η μια ομάδα περνάει και μιλάμε για την Τσεχία που έχει μαζέψει 4 βαθμούς και η Κροατία συνεχίζει να ελπίζει. Οι Κροάτες πλέον θέλουν μόνο […]

EURO 2020: Προχωράει η διοργάνωση του EURO 2020 και είδαμε ένα συναρπαστικό αγώνα μεταξύ Κροατίας – Τσεχίας με τις ομαδες όμως να κολλάνε στο 1-1. Με ον βαθμό της ισοπαλίας η μια ομάδα περνάει και μιλάμε για την Τσεχία που έχει μαζέψει 4 βαθμούς και η Κροατία συνεχίζει να ελπίζει. Οι Κροάτες πλέον θέλουν μόνο νίκη επί των Σκοτσέζων.

Δίκαιη θα μπορούσε να χαρακτηριστεί η ισοπαλία στον αγώνα με την Τσεχία να έχει το πρώτο ημίχρονο και η Κροατία μετά τις αλλαγές να είναι πιο φρέσκια στο 2ο ημίχρονο.

Μετά τον αγώνα της πρεμιέρας ο υψηλόσωμος φορ Πάτρικ Σικ είναι καθοριστικός και σήμερα με την Κροατία αφού κέρδισε το πέναλτι και το εκτέλεσε κάνοντας το 1-0.

Οι αλλαγές βοήθησαν τους Κροάτες που παρουσιάστηκαν πιο φρέσκοι στο δεύτερο ημίχρονο.

«Ρουκέτα» ο Πέρισιτς και 1-1 οι Κροάτες. Φοβερό γκολ από τον εξτρέμ της Ίντερ για να φέρει στα ίσια το ματς με το «καλημέρα» μετά την ανάπαυλα.