Το EURO και όλο το  Wembley «πάγωσε» η Δανία στο 30ο λεπτό, με τον Μίκελ Ντάμσγκαρντ να νικά τον Πίκφορντ με ένα γκολ ποίημα. Και να ανοίγει το σκορ με μία αδιανόητη φαουλάρα. Το πρώτο γκολ με απευθείας εκτέλεση φάουλ στο Euro πέτυχε η Δανία, με τον Μίκελ Ντάμσγκαρντ να εκτελεί εντυπωσιακά και να κάνει […]

Το EURO και όλο το  Wembley «πάγωσε» η Δανία στο 30ο λεπτό, με τον Μίκελ Ντάμσγκαρντ να νικά τον Πίκφορντ με ένα γκολ ποίημα. Και να ανοίγει το σκορ με μία αδιανόητη φαουλάρα.

Το πρώτο γκολ με απευθείας εκτέλεση φάουλ στο Euro πέτυχε η Δανία, με τον Μίκελ Ντάμσγκαρντ να εκτελεί εντυπωσιακά και να κάνει το 1-0 κόντρα στην Αγγλία στο 30ο λεπτό.

Δυστυχώς για την Δανία. Και αρκετούς ποδοσφαιρόφιλους ανα τον κόσμο. Αυτό το τέρμα δεν ήταν αρκετό για την πρόκριση. Καθώς μετά την επίτευξη του Οι Δανοί δεν κατάφεραν να ξανααπειλήσουν στο ματς.