Η φάση των ομίλων του EURO 2020 φτάνει σιγά σιγά στο τέλος της. Ήδη, οι περισσότεροι όμιλοι έχουν ολοκληρώσει τους αγώνες τους και γνωρίζουμε τους 2 πρώτους που συνεχίζουν. Σουηδία – Πολωνία Η  Σουηδία ήταν η μεγάλη κερδισμένη του συναρπαστικού αγώνα με την Πολωνία. Προκρίθηκε ως πρώτη με το γκολ στις καθυστερήσεις του Κλάεσον και […]

Η φάση των ομίλων του EURO 2020 φτάνει σιγά σιγά στο τέλος της. Ήδη, οι περισσότεροι όμιλοι έχουν ολοκληρώσει τους αγώνες τους και γνωρίζουμε τους 2 πρώτους που συνεχίζουν.

Σουηδία – Πολωνία

Η  Σουηδία ήταν η μεγάλη κερδισμένη του συναρπαστικού αγώνα με την Πολωνία. Προκρίθηκε ως πρώτη με το γκολ στις καθυστερήσεις του Κλάεσον και άφησε την Ισπανία 2η και την Πολωνία εκτός συνέχειας.

Τα γκολ του αγώνα

Με τον συνήθη ύποπτο να πιάνει φοβερό πλασέ, ο Φόρσμπεργκ νίκησε τον Σέζνι για το 1-0 της Σουηδίας.

Προσωπικά έχει πάρει τον αγώνα κόντρα στην Πολωνία ο Φόρσμπεργκ, ο οποίος διπλασίασε τα δικά του τέρματα αλλά και της Σουηδίας.

Την τεράστια κλάση του έδειξε για άλλη μια φορά ο Ρόμπερτ Λεβαντόφσκι, ο οποίος με ένα εκπληκτικό σουτ μείωσε σε 2-1 για την Πολωνία.

Ο «Λέβα» κρατάει ζωντανή την Πολωνία κόντρα στην Σουηδία με δεύτερο προσωπικό του γκολ.

Ο Κλάεσον σκόραρε και έδωσε την μεγάλη νίκη στην Σουηδία κάνοντας το 3-2 επί της Πολωνίας σε ένα φανταστικό ματς.