Στο Μολινό και την αναμέτρηση Γουλβς-Μπέρνλι, λίγο έλειψε να ξεφύγουν για τα καλά τα πνεύματα, με τον Ποντένσε να έχει… πρωταγωνιστικό ρόλο. Βαριά ήττα γνώρισε η ομάδα του Ποντένσε (0-4) από την Μπέρνλι. Όμως, μια φάση στην αναμέτρηση ξεχώρισε. Συγκεκριμένα, στο 37ο λεπτό του ματς, ο βραχύσωμος μεσοεπιθετικός δέχτηκε ένα σπρώξιμο στην περιοχή την ώρα […]

Στο Μολινό και την αναμέτρηση Γουλβς-Μπέρνλι, λίγο έλειψε να ξεφύγουν για τα καλά τα πνεύματα, με τον Ποντένσε να έχει… πρωταγωνιστικό ρόλο.

Βαριά ήττα γνώρισε η ομάδα του Ποντένσε (0-4) από την Μπέρνλι. Όμως, μια φάση στην αναμέτρηση ξεχώρισε. Συγκεκριμένα, στο 37ο λεπτό του ματς, ο βραχύσωμος μεσοεπιθετικός δέχτηκε ένα σπρώξιμο στην περιοχή την ώρα που είχε σηκωθεί για κεφαλιά.

Με… εντυπωσιακό τρόπο έπεσε στο έδαφος, δείχνοντας πως έχει τραυματιστεί.

Η εν λόγω φάση συνεχίστηκε κανονικά, με τον Τραορέ να κάνει προσπάθεια από τα δεξιά. Και την ίδια στιγμή τον Ποντένσε να είναι… στο χορτάρι, σχεδόν στο σημείο του πέναλτι.

Στην πρώτη διακοπή του ματς, οι φιλοξενούμενοι «την έπεσαν» στον Ποντένσε, θεωρώντας πως πήγε να πάρει πέναλτι που δεν ήταν.

Ειδικά οι Ταρκόφσκι και Κορκ, έδειχναν εκτός ορίων, με τους παίκτες της Γουλβς να υπερασπίζονται τον συμπαίκτη τους.

Ως πυροσβέστης ο διαιτητής, έριξε ορισμένες κίτρινες κάρτες και το κλίμα εκτονώθηκε.