Η La Liga υποδέχθηκε τη Ράγιο Βαγιεκάνο, που επιστρέφει στα σαλόνια της πρώτης κατηγορίας θριαμβεύτρια. Επικρατώντας με 0-2 στην έδρα της Τσιρόνα. Ανατρέποντας έτσι την εντός έδρας ήττα στο πρώτο παιχνίδι με 1-2. Ο ιστορικός σύλλογος θα ακολουθήσει τις Εσπανιόλ και Μαγιόρκα στην κορυφαία επαγγελματική κατηγορία. Στο παιχνίδι: Η Ράγιο προηγήθηκε στο 7ο λεπτό με […]

Η La Liga υποδέχθηκε τη Ράγιο Βαγιεκάνο, που επιστρέφει στα σαλόνια της πρώτης κατηγορίας θριαμβεύτρια. Επικρατώντας με 0-2 στην έδρα της Τσιρόνα. Ανατρέποντας έτσι την εντός έδρας ήττα στο πρώτο παιχνίδι με 1-2.

Ο ιστορικός σύλλογος θα ακολουθήσει τις Εσπανιόλ και Μαγιόρκα στην κορυφαία επαγγελματική κατηγορία.

Στο παιχνίδι:

Η Ράγιο προηγήθηκε στο 7ο λεπτό με «λόμπα» του Άλβαρο Γκαρθία.

Ο ίδιος έμελλε να αναδειχθεί σε πρόσωπο του αγώνα. Στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων του πρώτου μέρους “μοίρασε” στον Όσκαρ Τρέχο που διπλασίασε τα τέρματα, διαμορφώνοντας ταυτόχρονα το τελικό σκορ.

Η μεγάλη άνοδος είναι γεγονός και η “τρέλα” στις τάξεις των φιλάθλων της αναμένεται να δώσει άλλο “χρώμα” στην Πριμέρα της επόμενης σεζόν.