Οι νερατζούρι δέχτηκαν “χτύπημα” από την Γιούβε στο κύπελλο, αλλά γρήγορα το άφησαν πίσω της και πήραν σημαντικό διπλό επί της Φιορεντίνα στο Αρτέμιο Φράνκι. Φιορεντίνα – Ίντερ 0 – 2 Η Ίντερ άφησε πίσω της την ήττα στον πρώτο ημιτελικό του Coppa Italia με τη Γιουβέντους, επικρατώντας 2-0 εκτός έδρας της Φιορεντίνα. Η Ίντερ […]

Οι νερατζούρι δέχτηκαν “χτύπημα” από την Γιούβε στο κύπελλο, αλλά γρήγορα το άφησαν πίσω της και πήραν σημαντικό διπλό επί της Φιορεντίνα στο Αρτέμιο Φράνκι.

Φιορεντίνα – Ίντερ 0 – 2

Η Ίντερ άφησε πίσω της την ήττα στον πρώτο ημιτελικό του Coppa Italia με τη Γιουβέντους, επικρατώντας 2-0 εκτός έδρας της Φιορεντίνα.

Η Ίντερ προηγήθηκε με εξαιρετικό σουτ του Μπαρέλα έξω από την περιοχή στο 31′ και ενώ ο ίδιος παίκτης απώλεσε σημαντική ευκαιρία στο 6ο λεπτό με τον τερματοφύλακα Ντραγκόφσκι να κρατά το μηδέν.

Εικόνα

Η Φιορεντίνα έβγαλε αντίδραση στο δεύτερο μισό του πρώτου μέρους, είχε δοκάρι με τον Μποναβεντούρα σε φάση που χρειάστηκε αρχικά και η επέμβαση του τερματοφύλακα Χαντάνοβιτς.

Η ομάδα του Κόντε κυριάρχησε στο 2ο ημίχρονο, πέτυχε δεύτερο γκολ με τον Πέρισιτς από ασίστ του Χακίμι και θα μπορούσε να σημειώσει περισσότερα τέρματα αν δεν ήταν σε εξαιρετική ημέρα ο τερματοφύλακας της Φιορεντίνα.

Η Ίντερ είναι στην κορυφή με 1 βαθμό αλλά και ένα παιχνίδι περισσότερο από τη Μίλαν που την Κυριακή παίζει με την Κροτόνε