Ο Αντονί Κασί ισοφάρισε στο 90’+4’.

Η Μάιντζ υποδέχθηκε τη Χέρτα Βερολίνου στην «MEWA Arena», στο πλαίσιο της 7ης αγωνιστικής της Bundesliga.

Οι γηπεδούχοι, πριν από το ματς, ήταν αήττητοι στις τελευταίες έξι αναμετρήσεις τους με τους Βερολινέζους, μετρώντας τέσσερις νίκες.

Αυτήν τη φορά, όμως, δεν είχαμε νικητή. Οι δύο ομάδες ήρθαν ισόπαλες, 1-1, σκοράροντας από ένα γκολ σε κάθε ημίχρονο.

Ο Λουκάς Τουσάρ άνοιξε το σκορ στο 30’. O Τσιντέρα Ετζούκε του έδωσε μακρινή πάσα κι εκείνος, από κοντά, έστειλε την μπάλα στην κάτω δεξιά γωνία.

Στο 42’ ο Νιγηριανός σπατάλησε καλή ευκαιρία να διπλασιάσει τα τέρματα της ομάδας του. Έκανε μια προσπάθεια προς το τέρμα από την άκρη της περιοχής, αλλά ο αντίπαλος τερματοφύλακας απέκρουσε.

Στο τέταρτο λεπτό των καθυστερήσεων ο Αντονί Κασί λύτρωσε την ομάδα του Μπο Σβένσον με απευθείας σουτ μέσα από την περιοχή, το οποίο κατέληξε στην κάτω δεξιά γωνία.

Αμφότερες οι ομάδες συμπλήρωσαν δύο διαδοχικά ματς χωρίς νίκη, με τη Μάιντζ να είναι έκτη και τη Χέρτα Βερολίνου 12η, ισοβαθμώντας με τη Σάλκε και την Άουγκσμπουργκ.