Αρκετή αγωνιστική δράση  στο πλαίσιο της 26ης αγωνιστικής της Bundesliga.

Αρκετή αγωνιστική δράση  στο πλαίσιο της 26ης αγωνιστικής της Bundesliga. Ποιοι χαμογέλασαν και ποιοι στραβοπάτησαν το Σάββατο 12/03 στο πρωτάθλημα Γερμανίας.

Ξεχωριστή σημασία φυσικά η μονομαχία μεταξύ Μπάγερν Μονάχου – Χόφενχάιμ.

Το παιχνίδι ξεκίνησε ιδανικά για τους γηπεδούχους. Με τον Μπάουμγκάρτερ να ανοίγει το σκορ στο 32ο λεπτό του αγώνα. Παγώνοντας τους Βαυαρούς.

Η αντίδραση όμως ήρθε πριν την ανάπαυλα. Όταν ο, ποιος άλλος, Ρόμπερτ Λεβαντόφσκι απάντησε γράφοντας το 1-1, στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου. Ο Νάνγκελσμαν προσπάθησε να αλλάξει τα πλάνα του, με αλλαγές των Μουσιάλα και Μίλερ, όμως δεν βρήκε λύση μέχρι το φινάλε.

Το τελικό 1-1 αφήνει με πίκρα τους Βαυαρούς. Ενώ δίνει δυνατότητα στην Ντόρτμουντ να πλησιάσει.