Στο δεύτερο ημίχρονο οι Μπακς ανέβασαν την απόδοσή τους και με επί μέρους 27-33 στη τρίτη περίοδο

Ο Γιάννης Αντετοκούνμπο ολοκλήρωσε την αναμέτρηση έχοντας 36 πόντους, 12 ριμπάουντ και 3 ασίστ σε 36 λεπτά συμμετοχής με 14/20 δίποντα, 1/7 τρίποντα και 5/6 βολές, έχοντας ακόμη ένα κλέψιμο και δύο μπλοκ.

Το ματς

Η αναμέτρηση ήταν ντέρμπι από το ξεκίνημά της με τους Νετς να είναι ελαφρώς καλύτεροι στο πρώτο ημίχρονο, κλείνοντας το πρώτο δωδεκάλεπτο προηγούμενοι με 32-29, ενώ πήγαν στα αποδυτήρια για την ανάπαυλα στο +4 (67-63).

Στο δεύτερο ημίχρονο οι Μπακς ανέβασαν την απόδοσή τους και με επί μέρους 27-33 στη τρίτη περίοδο, πήραν προβάδισμα δύο πόντων (94-96), για να φτάσουμε στο τέταρτο δωδεκάλεπτο όπου το ματς εξελίχθηκε σε θρίλερ.

Στα 5:17 πριν την λήξη οι Νετς είχαν προβάδισμα τριών πόντων, όμως ο Γιάννης Αντετοκούνμπο με το πρώτο του τρίποντο στο ματς ισοφάρισε σε 115-115 και γύρισε τον διακόπτη για τους Μπακς, που ανέκτησαν τα ηνία του αγώνα και έφτασαν στην τέταρτη νίκη τους στη σεζόν.