Συνεχίζεται η δράση στον μαγικό κόσμο του NBA.

Ο Τζίμι Μπάτλερ σημείωσε τρομερή εμφάνιση στη Βοστόνη με 47 πόντους, εννιά ριμπ. και οκτώ ασίστ σε 46 μαγικά λεπτά αγώνα κι οι Χιτ έκαναν σε ένα ακόμα break των Σέλτικς με 111-103, ωθώντας τη σειρά σε τελικό Game 7!

Οι Σέλτικς ηττήθηκαν στο πρώτο από τα δύο παιχνίδια που είχαν στη διάθεση τους στους τελικούς της Ανατολής

Ο “Jimmy Buckets” σημείωσε 47 με 16/29 σουτ και 11/11 βολές, πραγματοποίησε μόλις ένα λάθος κι ένα φάουλ, πέτυχε 17 πόντους στο τέταρτο δεκάλεπτο, ενώ σημείωσε το καλάθι του αγώνα.

Στα 46” πριν το φινάλε της επίθεσης των Χιτ στα δύο δεύτερα, ο Μπάτλερ σημείωσε ένα φοβερό σουτ από τα 6,5 μ μαρκαρισμένος και αυτόματα εκεί σφράγισε τη νίκη που ήταν ικανή να στείλει τους Χιτ για δεύτερη περίπτωση στους τελικούς του ΝΒΑ μέσα σε τρία χρόνια. Πάντα με τον Μπάτλερ ηγέτη.