Ο Τζοέλ Εμπίντ επέστρεψε μετά εννιά παιχνίδια, μένοντας εκτός δράσης λόγω κορωνοϊού και έσπασε τα τέντεξ! Ο Τζοέλ Εμπίντ έκανε το αδιανόητο: ισοφάρισε το ρεκόρ καριέρας του με 50 πόντους σε μόλις 27:03 λεπτά συμμετοχής και έγινε ο δεύτερος παίκτης στην ιστορία του ΝΒΑ που φτάνει τόσο ψηλά σε σκορ σε τόσο λίγο χρόνο, μετά […]

Ο Τζοέλ Εμπίντ επέστρεψε μετά εννιά παιχνίδια, μένοντας εκτός δράσης λόγω κορωνοϊού και έσπασε τα τέντεξ!

Ο Τζοέλ Εμπίντ έκανε το αδιανόητο: ισοφάρισε το ρεκόρ καριέρας του με 50 πόντους σε μόλις 27:03 λεπτά συμμετοχής και έγινε ο δεύτερος παίκτης στην ιστορία του ΝΒΑ που φτάνει τόσο ψηλά σε σκορ σε τόσο λίγο χρόνο, μετά τον Κλέι Τόμπσον που έβαλε 52 πόντους σε 26:33! Αυτό συνέβη στις 29 Οκτωβρίου του 2018.

Ο Εμπίντ που μπήκε στο ματς με μέσο όρο 27,3 πόντους (30,5 τον Ιανουάριο, 29,2 τον Δεκέμβριο) είχε 15/17 βολές, 17/23 σουτ με 1/4 τρίποντα κι έγινε ο τρίτος παίκτης στην ιστορία των Σίξερς που πετυχαίνει πολλαπλά +50 παιχνίδια μετά τους Hall Of Famers, Άλεν Άιβερσον και Ουίλτ Τσάμπερλεϊν!
Κανείς άλλος στην ιστορία του ΝΒΑ δεν είχε 50 πόντους και +10 ριμπάουντ σε τόσο λίγο χρόνο.