Aπό 0-2 νίκησε 3-2 τον ΠΑΟΚ και πήρε προβάδισμα 2-1 στις νίκες.

Κάνοντας την ανατροπή της χρονιάς από 0-2 σετ και με μεγάλο πρωταγωνιστή τον Ιντάλγκο ο Ολυμπιακός έπειτα από ματς θρίλερ νίκησε τον ΠΑΟΚ 3-2 σετ στον τρίτο τελικό του πρωταθλήματος Volley League και πήρε προβάδισμα τίτλου με 2-1 νίκες.

Είναι η πρώτη φορά στις αναμετρήσεις των δύο ομάδων σε τελικούς πρωταθλήματος που ο Ολυμπιακός ανατρέπει το σκορ από 0-2 σετ.

Τώρα, χρειάζεται μία ακόμα νίκη για τον τίτλο. Το τέταρτο ραντεβού των δύο ομάδων είναι την προσεχή Παρασκευή (28/05, 19.15) στο «PAOK Sports Arena».

Ήταν ένα συγκλονιστικό ματς με λίγα λάθη, ωραίο βόλεϊ, συνεχείς ανατροπές και ωραίες άμυνες.

Ο ΠΑΟΚ προηγήθηκε 2-0 σετ έχοντας κορυφαίους τους Βαν ντε Ντρις, Ράπτη και Γουόλς αλλά στη συνέχεια έμεινε από δυνάμεις, υποδοχή και λύσεις από τον πάγκο.

Αντίθετα, ο Ολυμπιακός από τη στιγμή που έχασε το 2ο σετ πήρε σημαντικές βοήθειες από τις επιλογές του προπονητή του Αλμπέρτο Τζιουλιάνι κυρίως με την είσοδο του Παπαγγελόπουλου.