Μετά την τέταρτη θέση στο Παγκόσμιο πρωτάθλημα, σειρά πήρε το ευρωπαϊκό πρωτάθλημα που διεξάγεται στη Ρώμη

Μια ακόμα σπουδαία επιτυχία για την Εθνική ομάδα καλλιτεχνικής κολύμβησης που στον τελικό του Κόμπο κατέκτησε την τρίτη θέση και το χάλκινο μετάλλιο.

Μετά την τέταρτη θέση στο Παγκόσμιο πρωτάθλημα, σειρά πήρε το ευρωπαϊκό πρωτάθλημα που διεξάγεται στη Ρώμη, και η Εθνική ομάδα κατάφερε να μπει στα μετάλλια με βαθμολογία 89.4000.

Την Εθνική ομάδα αποτελούν οι Μαρία Αλζιγκούζη – Κομηνέα, Ελένη Φραγκάκη, Κρυσταλένια Γιαλαμά, Δανάη Καριώρη, Ιφιγένεια Κρομμυδάκη, Σοφία Μαλκογεώργου, Αντριάνα Μισίκεβιτς και Μαρία Καραπαναγιώτου.