Πήραν την πρώτη θέση και το χρυσό μετάλλιο στο μικτό ομαδικό του αεροβόλου πιστολιού 10μ.

Μια ακόμα μεγάλη επιτυχία για την οικογένεια Κορακάκη στην σκοποβολή. Δύο ακόμα χρυσά μετάλλια πήραν την θέση στην συλλογή τους, για την Άννα και τον Διονύση.

Πιο συγκεκριμένα στο Παγκόσμιο Κύπελλο του Μπακού τα αδέρφια Κορακάκι πήραν την πρώτη θέση και το χρυσό μετάλλιο στο μικτό ομαδικό του αεροβόλου πιστολιού 10μ.

Αν και προκρίθηκαν οριακά στον τελικό με 580 βαθμούς στον προκριματικό, μόλις έναν παραπάνω από τους Ουκρανούς των Πάβλο Κοροστίλοφ και Γιούλια Κοροστίλοβα.

Στον τελικό αντιμετώπισαν δύο άλλους αθλητές από την Ουκρανία, την Ολένα Κόστεβιτς, και τον Όλεχ Όμελτσουκ, που είχαν πετύχει την καλύτερη επίδοση του προκριματικού (584).

Ο τελικός αγώνας για το χρυσό μετάλλιο ήταν περίπατος όπως αποδείχτηκε για τα αδέλφια Κορακάκη, που κέρδισαν με 16-6 και πήραν την πρώτη θέση.